english EN

Události v regionech

Naše rezidence Trlicova v Novém Jičíně, která si zakládá na soukromí, bydlení obklopeném zelení a na bytech s vysokým standardem, nenechala klidnou ani Českou televizi.

Ta o našem projektu, díky kterému vznikne 40 nadstandartních bytových jednotek s dostatkem parkovacích míst, mluvila 19. 9. 2017 v pořadu Události v regionech v souvislosti s peticí místních obyvatel proti vzniku nových budov. Právě v důsledku petice bylo zahájení stavby rezidence Trlicova odsunuto o několik měsíců.

Důvodem petice byly obavy místních obyvatel o narušení klidné městské části větším množstvím nových bytů i obavy o úbytek zeleně. Architekt renomovaného architektonického studia atelier-r i investor našeho projektu však obavy obyvatel vyvrátili. Dle slov architekta Miroslava Pospíšila se naše rezidence Trlicova bude ubírat směrem zachování maximálního množství stávající zeleně. Silvie Szolnokyová, která je investorskou stavby, ohledně tohoto tématu dodala: „Pokud dojde někde k potřebě vykácení stromů, vždy bude jeden nahrazený dvěma novými. Podzemní parkování, které jsme zvolili i přes jeho značnou finanční i technickou náročnost, je benefit nejen pro residenty, ale především pro celkové okolí budov.“ K plánování výstavby nových bytů se vyjádřil také starosta Nového Jičína, který bere nové byty rezidence Trlicova jako rozvoj města a věří, že dojde ke kompromisu, který bude směřovat k oboustranné spokojenosti. Stejně jako my.

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10122978233-udalosti-v-regionech-ostrava/417231100030919-udalosti-v-regionech/obsah/569454-nove-bytove-domy-vadi-sousedum


Všechny články