english EN

Nový posun v developerském projektu Rezidence Trlicova

Co nejlepší řešení dopravní situace, zkvalitnění veřejného prostranství a tak i života v lokalitě Trlicovy ulice v Novém Jičíně a jejím okolí. To jsou i nadále hlavní zájmy investora projektu s názvem Rezidence Trlicova. Unikátní bytový komplex vyroste na pozemcích, na kterých dlouhou dobu chátrala opuštěná budova, jež v minulosti sloužila jako mateřská škola. Investor má již s městem vyřešené majetkoprávní záležitosti, které posouvají výstavbu nového atraktivního bydlení u řeky Jičínky kupředu. Společnost KS Residential Properties navíc dokazuje, že je připravena reagovat a vést dialog ohledně připomínek ze strany města a veřejnosti.

Mnohé zazněly 27. února při dalším veřejném projednání. V aule radnice Nového Jičína se sešlo na čtyři desítky lidí, představitelé samosprávy a zástupci investora. Setkání s občany se týkalo dvou témat. Místní se v první řadě obávali případné dopravní zátěže. Dopravní studie, kterou si nechalo zpracovat vedení města a představilo ji během mítinku, tuto obavu však zcela vylučuje. Druhé téma se věnovalo studii veřejného prostranství, zejména pak lokality za bytovým domem na sousední adrese Trlicova 10. I v tomto směru zůstává přístup investora velmi otevřený.

Záměrem developera je bezpochyby zajištění komfortu stávajícím i novým obyvatelům. „Jednání bylo zaznamenáváno a připomínky byly předány zastupitelstvu města k projednání. Naše společnost také nabídla řešení a předala je vedení města. Návrhy zohledňují jak stávající zástavbu, tak i plánovanou výstavbu naší rezidence. Bližší specifikace máme připravené pro zájemce,“ sdělil manažer projektu Jan Večerek, který rozšířil společně s projektovým manažerem Pavlem Losertem realizační tým. Jeho členem je od samotného počátku i renomovaný architekt Miroslav Pospíšil, držitel několika ocenění v oblasti architektury, například Stavby roku Olomouckého kraje 2016 v kategorii Stavba občanské vybavenosti a úpravy veřejných prostor.

Vyřešení majetkoprávních záležitostí ve prospěch developera odsouhlasilo již před časem novojičínské zastupitelstvo. Tento důležitý krok umožnil ambicióznímu projektu posunout se do další etapy realizace.

Díky projektu Rezidence Trlicova tak vzniknou po mnohaleté pauze ve výstavbě nového bydlení v Novém Jičíně dva pětipodlažní bytové domy. Nemovitosti nabízejí čtyřicet nadstandardních bytových jednotek s dostatkem soukromí i parkovacích míst, které budou rafinovaně zabudovány pod úrovní terénu. Okolí bytového komplexu tak bude plné zeleně. „Výsledkem projektu Rezidence Trlicova bude současná architektura s respektem k přírodě i k okolí,“ dodala Silvie Szolnokyová, spolumajitelka společnosti KS Residential Properties.


Všechny články