english EN

Novojičínský deník.cz

Vášnivé debaty i obavy obyvatel vyvolala naše stavba dvou bytových domů v rámci projektu rezidence Trlicova v Novém Jičíně. Na tuto situaci upozornil v polovině září Novojičínský deník. Plánovaná stavba má být zasazena do ulice Trlicova, která se nachází v blízkosti řeky Jičínky. Nové byty by měly vzniknout na místě bývalé mateřské školky. Obava místních se týká zejména strachu z narušení klidné městské části i z vykácení zeleně. Na tyto obavy reagoval architekt projektu Miroslav Pospíšil, který nejen místní obyvatele ujistil o tom, že budova bude vystavěná citlivě s ohledem na okolní zástavbu.

O zeleni promluvil také starosta Nového Jičína, podle jehož slov je zeleň pro město důležitá a nechce, aby o ni tato lokalita přišla. Kus zelené plochy za obytným domem bude však dle našich plánů zachován. Dalším otazníkem je řešení dopravy během výstavby i po ní a také otázka parkování. Architekt Miroslav Pospíšil se vyjádřil v tom smyslu, že by se měla doprava během přibližně roku až roku a půl navýšit zhruba o 3 procenta a posléze se vrátit do normálu.

Jak na náš projekt pohlíží i přes obavy místních obyvatel novojičínští zastupitelé? Dle slov Ivana Týla (ODS) se mu projekt líbil a věří, že může město posunout dále, dodává, že by zeleň měla být maximálně zachována. Zastupitel Pavel Andrýsek (ČSSD) na projekt pohlíží takto: „Myslím si, že výsledek nebude mít takové dopady, jakých se občané obávají. Bez tolerance nebude rozvoj tohoto města.“ Náš projekt chce vyjít městu co nejvíce vstříc, a proto připravuje návrhy, jak situaci vylepšit.

http://novojicinsky.denik.cz/zpravy_region/rezidence-budi-emoce-20170914.html


Všechny články